Išrinktas naujasis KTU SA prezidentas – Lukas Kijauskas

KTU Studentų atstovybė

Ironiška, kad būtent tarptautinę melagių ir juokų dieną KTU Statybos ir Architektūros fakultete įvyko pats svarbiausias KTU studentų atstovybės renginys – rinkiminė – ataskaitinė konferencija. Laimei, nei rektoriaus išsakyti pagyrimai ir paskatinimai, nei aukščiausias prezidento Tautvydo Šimanausko bei jo komandos darbo įvertinimas, nei rinkimų rezultatai nebuvo pokštas.
Po tradiciškai nuskambėjusio studentų himno „Gaudeamus“, konferenciją atidarė T. Šimanauskas, kuris, pradėjęs savo veiklą Statybos ir Architektūros fakulteto studentų atstovybėje, KTU SA prezidento kadenciją užbaigė būtent tame pačiame fakultete. Apžvelgdamas per metus nuveiktus darbus juos įvardino kaip jo komandos ir visos KTU SA nuopelną, o apibendrindamas teigė, kad būtent bendrumo jausmas daro KTU SA unikalia. Po prezidento kalbos sveikinimo žodį tarė prof. rektorius Petras Baršauskas, KTU Senato pirmininkas Rytis Krušinskas bei Lietuvos Studentų Sąjungos prezidentas Mažvydas Savickas. Sveikinimuose buvo pabrėžta, kad KTU Studentų atstovybė yra aiškiai matoma bei girdima, atsakinga ir aktyvi organizacija.
Pristačius KTU SA metinę veiklos bei finansinę ataskaitas, konferencijos delegatai 2016 – 2017 metų veiklą įvertino dešimčia balų. Vėliau, kaip ir kasmet, buvo įteikta KTU SA prezidentų stipendija. Už ilgalaikę ir efektyvią veiklą komitete, KTU SA garsinimą universitete ir už jo ribų, užkrėčiančią motyvaciją dirbti, socialinę veiklą ne tik universitete, kruopštumą ir atsakingumą, koordinuotus projektus „Gera daryti gera“, „Neįgaliųjų diena“, pradžios mentorių mokymus bei socialinės savanorystės programą stipendija atiteko Dianai Užšilaitytei.
Viena iš konferencijos delegatų užduočių – išrinkti naujuosius KTU SA senatorius. Iš 10-ies prisistačiusių kandidatų į Senatą pateko Kristina Laurinčiukaitė, Simonas Misevičius, Justina Liaukevičiūtė, Šarūnė Kirdeikytė, Jovita Petronytė, Gediminas Marcinkevičius, Ugnė Terentjavaitė ir Gintarė Paškauskaitė. Kadangi 2 kandidatai nesurinko reikiamo balsų skaičiaus, KTU SA neeilinės -ataskaitinės konferencijos metu bus išrinktas dar vienas senatorius.
Bene pats svarbiausias ir atsakingiausias darbotvarkės klausimas buvo KTU SA prezidento rinkimai. Į šias pareigas kandidatavo Edvinas Karbauskas ir Lukas Kijauskas, kurie, konferencijos metu ne kartą buvo įvardinti kaip lygiaverčiai varžovai. Vis dėlto, balsų skaičiavimo komisija paskelbė, kad beveik du kartus didesnio delegatų palaikymo sulaukė Lukas Kijauskas. Nuo šiol naujasis prezidentas ir jo komanda – Karolina Sokelytė, Indrė Davainytė, Robertas Rožinskas, Aurelija Valantonytė, Indrė Gineitaitė, Lukas Karpenka, Kasparas Kažimikaitis, Eimantas Romanovas, Diana Pratusevičiūtė ir Karolina Danišauskaitė – stoja už KTU Studentų atstovybės vairo.
Rinkiminės – ataskaitinės konferencijos metu KTU rektorius kelis kartus pakartojo citatą: „Tobulėti reiškia keistis. Būti tobulam reiškia keistis dažniau“. Balandžio pirmąją priimti KTU Studentų atstovybei svarbūs sprendimai, kurie nulems ne vieną pokytį ir atneš ne vieną naujovę. Organizacija keičiasi, o idealiai įvertintas buvusio prezidiumo darbas tik dar labiau paskatins naująją komandą tobulėti ir vesti visą KTU SA pirmyn.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter