Studentiškos organizacijos

Studentų mokslinė draugija (SMD)

KTU Studentų mokslinė draugija (SMD) yra studentiška organizacija, vienijanti gabiausius ir aktyviausius universiteto studentus, kuriems mokslas neapsiriboja spoksojimu į skaidres paskaitų metu, o yra gyvenimo būdas. Kaip yra pasakęs A. Gercenas: „Mokslą studijuoti maža, reikia jį pergyventi.“

Ką mes tau siūlome?

 1. Čia skirtingų sričių studentai gali bendradarbiauti ir dalintis žiniomis, kurių prisireikia dažname projektiniame darbe. Draugijos nariams yra suteikiama galimybė įvairiai prisidėti prie SMD veiklos;

 2. Organizuoti mokslo populiarinimo renginius; 

 3. Prisidėti prie įdomiųjų eksperimentų įrangos konstravimo; 

 4. Rodyti įdomiuosius eksperimentus įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose; 

 5. Prisidėti prie universiteto organizuojamų renginių ir konferencijų; 

 6. Prisijungti prie jaukių filmų vakarų su karšta arbata ir sausainiais SMD patalpose; 

 7. Finansavimą inžinerinių idėjų įgyvendinimui; 

 8. Stipendijas už aktyvią veiklą; 

 9. Susipažinti su pačiais išradingiausiais ir įdomiausiais KTU studentais; 

 10. Kurti ir konstruoti erdvėlaivius ir laiko mašinas.

 

Energetikų mokslinė draugija

Energetikų mokslo draugija – tai vieta, kurioje renkasi energetikos mokslus studijuojantys ir mėgstantys studentai. 
 
Draugijos nariai:

 1. projektuoja ir kuria inžinerines sistemas;

 2. atlieka mokslinius tyrimus;

 3. dalyvauja mokslinėse konferencijose.

 

Marketingo klubas

KTU Marketingo klubas – visiems, kam marketingas ir reklama nesvetimi, visiems, kieno galvoje verda idėjos, visiems, kas savo, kaip marketingisto, portfelį kurti nori jau dabar – Marketingo klubas atvers duris! Ateik pas mus, nes mes:

 1. Dalyvaujam ir organizuojam įvairius mokymus: photoshop‘o, rinkodaros žinių plėtimo ir pritaikymo;

 2. Bendraujame su jaunomis ir jau pažengusiomis startup įmonėmis ar jaunimo organizacijomis, padedame jiems formuoti įvaizdį ir tapti žinomais;

 3. Organizuojame „smegenų šturmo“ vakarus;

 4. Mokomės iš geriausių profesionalų!

 

„Invesa“

Iniciatyvinė grupė „Invensa“ siekia padėti jauniems žmonėms ugdyti investavimo, verslumo kompetencijas, teikti mokymus, konsultacijas bei įtraukti į praktinę veiklą. Gupės tikslai:

 1. lavinti Lietuvos jaunimo finansų valdymo įgūdžius, didinant susidomėjimą finansų rinkomis, finansų bei kitų sektorių įmonių veikla;

 2. skatinti Lietuvos jaunimo verslumą teikiant konsultacinio pobūdžio paslaugas, susijusias su naujų ir esamų produktų komercializavimu, įmonių steigimu, finansų planavimu bei įmonės plėtra;

 3. skatinti studentų/moksleivių aktyvumą mokslinėje veikloje (rašyti straipsnius, dalyvauti moksliniuose projektuose bei konferencijose finansų tematika).

 

Doktorantų draugija

KTU doktorantų draugija (DD) susikūrė 2013 m. gegužės 14 d. Tai pirmoji Universiteto istorijoje organizacija, kuri kryptingai rūpinasi KTU doktorantų gerove.

Pagrindinis organizacijos tikslas – rūpintis KTU doktoranto gerove ir sėkmingai atstovauti doktorantūros studijų studentų interesus.

Draugija siekia sukurti vieningą doktorantų bendruomenę, veiksmingai sprendžiančią kylančias problemas.
 
Pirmasis KTU Doktorantų draugijos (toliau KTU DD) susirinkimas įvyko 2013 m. rugsėjo 9 d., kurio metu buvo apibrėžti organizacijos uždaviniai ir iš draugijos iniciatorių buvo išrinkti tam tikrų sričių koordinatoriai. Šiuo metu KTU DD administruoja ir koordinuoja šias sritis:

 1. informacija ir ryšiai su visuomene;

 2. žmogiškieji ištekliai;

 3. socialiniai reikalai;

 4. mokslo reikalai;

 5. akademiniai reikalai.

 

Debatų klubas

KTU Debatų klubas pradėjęs kurtis 2012 m. rudenį, tęsia savo veiklą ir plečia susidomėjimą debatų kultūra Universitete.

KTU Debatų klubas tai tarptautiška organizacija vienijanti visų fakultetų, specialybių ir kursų  studentus, norinčius diskutuoti ir ginti savo nuomonę įvairiomis temomis, trokštančius prasmingai ir  turiningai praleisti laisvalaikį. Klubo veikloje yra numatyti nuolatiniai susirinkimai, kurių metu  tobulinami informacijos analizavimo, retorikos, argumentavimo, įtikinimo, darbo komandoje bei kiti reikiami sugebėjimai.

Taip pat klubo veikloje numatyta dalyvavimas nacionaliniuose ir tarptautiniuose debatų turnyruose (jau dalyvavome: MRU IV, LIMUN Kaunas Open), bei projektų kūrimas ir įgyvendinimas bendradarbiaujant su kitomis organizacijomis.

 

Korporacija „Plienas“

Korporacija „Plienas“ yra seniausia KTU studentų organizacija. Ji buvo įsteigta 1931 metais ir nepaisant istorijos pertrūkių iki šiol tęsia tarpukario Universitete veikusios „Plieno“ vyrijos tradicijas.

Korporacija vienija jaunuolius, studijuojančius aukštuosius technikos mokslus, taip pat dėstytojus ir absolventus inžinierius. Pagrindinis korporacijos siekis – ugdyti kilnius pilietiškumo jausmus. Savo veikloje plieniečiai remiasi doros, santarvės bei tolerancijos principais. „Plieno“ šūkis: „Lietuviškumas, broliškumas, patvara ir darbas!“

Korporacija „Plienas“ turi savo atributiką: perpetines juosteles, ženklelius, nario pažymėjimus, vėliavą.

 

Korporacija „Tautito“

Studentų korporacija – tai organizacija, puoselėjanti gilias tradicijas. Korp! TauTiTo – ne išimtis. Korporacijos pavadinimas „TauTiTo“ apjungia kertinius jos veiklos principus –TAUta, TIkėjimas, TObulėjimas. Tautitiečių įsitikinimu, kiekvieno pastangos tobulėti, šviestis ir šviesti kitus yra svarbi valstybės pažangos prielaida.

Korporacija „TauTiTo“ turi savo skiriamuosius ženklus: vėliavą (ją 1998 m. pašventino korporacijos garbės narys Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius), herbą, perpetines juosteles, studentiškas kepuraites. Korporacijos spalvos: žalia – tautiškumas, juoda – tikėjimas, geltona – tobulėjimas.

 

Žygeivių klubas „Ąžuolas“

Ar mėgsti keliauti? Ar norėtum pažinti Lietuvą ir  tolimiausius pasaulio kraštus? Jei svajoji savo akimis išvysti tai, ką matei atviruke – ateik į „Ąžuolą“ ir pradėk savo gyvenimo nuotykius.

Kas mes?

Dėl kelionių ir nuotykių pamišę KTU Žygeivių klubo „Ąžuolas“ nariai! Mus vienija aistra žygiams ir gamtai. Per 50 metų „Ąžuolas“ užaugino ne vieną keliautojų kartą, skatino domėtis istorija, laikytis ilgamečių tradicijų. Mūsų žygiai įkvepia gyvenimo energijai, naujoms idėjoms, o bendražygiai tampa draugais visam gyvenimui.

Ką mes veikiame?

 • Organizuojame įvairaus sudėtingumo turistinius žygius: tiek savaitgalinius žygius Lietuvoje pėsčiomis, dviračiais, slidėmis, baidarėmis, tiek specialaus pasirengimo reikalaujančius alpinistinius žygius.
 • Rengiame laipiojimo uolomis, kalnų technikos ir speleologijos treniruotes bei varžybas.
 • Dalyvaujame Lietuvos keliautojų sąjungos narių organizuojamuose renginiuose (sąskrydžiuose, varžybose, turiadose ir kituose).
 • Dalyvaujame kultūros renginiuose, kraštotyrinėje ir aplinkosauginėje veikloje, visuomeninėse akcijose. 
 • Švenčiame tradicines šventes: Rasas, Vėlines, Kalėdas, Naujųjų sutikimą. Kasmet organizuojame ąžuoliukų sodinimą, puoselėjame žygeiviškas tradicijas.

 

Astronomų klubas „Arcturus“

KTU astronomijos mėgėjų klubas „Arcturus“ – tai organizacija, vienijanti visus besidominčius astronomija, astrofizika, kosmologija ir Visatos paslaptimis.

Ką mes veikiame?

„Arcturus“ nariai ne tik diskutuoja apie Visatos ypatybes bei naujausius atradimus, bet ir stebi dangaus kūnus per teleskopą KTU esančioje observatorijoje.

 

RAFES

RAFES –  jau daugiau nei 33-jus metus gyvuojantis aktyvių studentų būrys. Pakeitęs studentų atstovybės statusą (SA) į studentų organizacijos (SO). Tai studentai visada turintys idėjų ir kartais atrodo neįgyvendinamų sumanymų. Tačiau nėra to, ko būtų neįmanoma padaryti. Noras renginiais stebinti ne tik KTU studentus, bet ir viso Kauno miesto gyventojus dega kiekvieno nario širdyje. Didžiausias studentų organizacijos renginys – kiekvieną gegužę vykstantis RAFES festivalis – 2012 metais pripažintas reprezentaciniu Kauno miesto renginiu. Jei ir Tu turi svajonių, idėjų, esi visada pasiruošęs išbandyti ką nors naujo, tuomet ateik į studentų organizaciją RAFES, nes čia geros idėjos nemiršta!

Ką mes siūlome?

 1. Universitetinių renginių organizavimas;

 2. Reklaminių paketų ruošimo praktika;

 3. KTU vardo garsinimas Kauno miesto kultūrinėje veikloje;

 4. Finansų paieška įvairaus tipo ir masto renginiams;

 5. KTU studentų kultūrinių idėjų įgyvendinimas KTU bei Kauno miesto mastu;

 6. Žmogiškųjų išteklių valdymas.

 

Goštauta

Folkloro ansamblis „Goštauta“ – tai būrys entuziastingų ir energingų studentų, besidominčių lietuvių folkloru – nuo tautosakos, tradicinių švenčių ir papročių iki liaudies šokių ir muzikos.

Ansamblis veiklą pradėjo 1986 m. susibūrus turistų grupelei, puoselėjančiai senąsias lietuvių tradicijas ir folklorą. Kartos keitėsi, tačiau goštautiečiai liko ištikimi keliautojai, puoselėjantys senąsias lietuvių liaudies tradicijas ir švenčiantys kalendorines šventes.

„Goštauta“ kiekvienais metais tradiciškai Kalėdoja ir per Velykas lalauja Musteikoje, Varėnos rajone. Žiemą iš kiemo varo Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, Vėlines švenčia prie pilkapių, o Rasų laužus kūrena ant piliakalnių. Taip pat koncertuoja bažnyčiose, muziejuose, įvairiuose renginiuose, dalyvauja festivaliuose, organizuoja vakarones.

Ansamblį lydi senosios lietuviškos dainos grožis, linksmi žaidimai, smagūs liaudiški šokiai, nuoširdus bendravimas. 2006 metais, savo dvidešimtmečio proga, „Goštauta“ išleido kompaktinę plokštelę „Goštautėla, čiūta rūta“, kur sudėtos kalendorinių švenčių dainos.

 

Viduramžių klubas SALTUS GLADII

„Saltus gladii“ – tai KTU viduramžių šokių klubas. Mūsų šokių klube studentai mokomi šokti karališkųjų viduramžių šokių ir kaimo paprastųjų luomo šokių. Klube organizuojami ne tik šokiai, tačiau ir kitos veiklos susijusios su viduramžių istorija:

 1. Istorinio šokio mokymas

 2. Dalyvavimas tarptautiniuose projektuose

 3. Išvykos į tarptautinius istorinio šokio festivalius

 

KTU MEDIA

Studijoje „KTU Media“ laukiami visi studentai, kurie domisi medijomis arba nori daugiau sužinoti apie tai ir:

 1. išmokti filmuoti, montuoti, kurti vaizdo efektus;

 2. dirbti su 3d grafikomis;

 3. įrašinėti garsus ir juos deramai paruošti;

 4. atskleisti savo, kaip vaizdo režisieriaus talentą;

 5. vadovauti įvairiems projektams.

 

KTU Tvirtovė „Baltai juoda“

Jauna, veržli ir darbšti pilietiškai aktyvaus jaunimo organizacija „Baltai Juoda”, kurioje buriasi ir save realizuoja socialiai neabejingi, atsakingi asmenys, kviečia prisijungti prie:

 1. vykdomų socialinių akcijų,

 2. septynių skirtingų rūšių savanoriškų veiklų,

 3. netradicinių pilietiškumą skatinančių renginių,

 4. švenčių, istorinių žygių

 5. ir kitų iniciatyvų, kuriomis pasaulis yra keičiamas iš JUODO į BALTĄ!

 

KTU Bendrabučių Taryba

KTU Bendrabučių taryba – taryba sudaryta iš visų KTU bendrabučių pirmininkų. Taryba:

 1. atstovauja Universiteto bendrabučių gyventojų interesams,

 2. organizuoja įvairius renginius ir konkursus.

 

Studija „Menų kambarys“

Menų kambaryje užsiimame: tapyba, grafinių piešinių kūrimu; skulptūra, dekupažu; meno terapija; kūrybiškumo ugdymo mokymais, seminarais; meninio pobūdžio renginiais; susitikimais, diskusijomis bei vakaronėmis su profesionalaus meno atstovais; parodomis, kūrybinėmis dirbtuvėmis.

Užsiėmimuose laukiami visi, kurie nori ugdyti savo talentus, lavinti vaizduotę bei kūrybinius sugebėjimus.

 

Studija „PIXEL“

Dizaino studija Pixel – organizacijos nariai užsiima viskuo, ką apibūdina ,,grafinis menas“ – čia renkasi studentai, besidomintys kompiuterine grafika, norintys išmokti dirbti įvairiomis programomis ir panaudoti žinias įgyvendinant įvairius projektus.
Studijoje mes:

 1. piešiam PHOTOSHOP‘u, lipdome ZBRUSHu;

 2. dirbam su MAYA ir kuriam žaidimus UNITYje.

 3. Kitaip sakant, mes kuriam pixelius, gal nori ir Tu???